Nie pokazuj więcej X
Ta strona używa plików cookie!

Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Witamy na naszej stronie!
Już Wkrótce
Brak nadchodzących wydarzeń - Pozdrawiamy administracja :)
Aktualności

 

KONKURS NA TRYPTYK WIELKANOCNY

BYDLIN maj 2017 r.

30 maja br. w  Gimnazjum w Bydlinie odbyło się uroczyste zakończenie Diecezjalnego Konkursu na Tryptyk Wielkanocny pod patronatem Ks. Bpa Dra Piotra Skuchy. Konkurs jest organizowany przez Gimnazjum i Parafię w Bydlinie. Konkurs  jest kierowany do uczniów  szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Diecezji Sosnowieckiej.

W konkursie w tym roku brało udział 119 uczniów z 32 szkół, zostały  nadesłane  103 prace, które były oceniane w trzech kategoriach: kl. I – III; kl. IV – VI; gimnazjum.  Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem o czym świadczy wielka liczba jego uczestników.…

Napisane przez Admin 2 Czerwca 2017r.

PROGRAM REKOLEKCJI SZKOLNYCH A.D.2017

 

Środa  5 kwietnia

Godzina  8.00 – Inscenizacja ( w szkole).

Godzina  9.15 – Nauka i przygotowanie do spowiedzi ( w szkole).

 

Czwartek  6 kwietnia

Godzina  8.00 –  Spotkanie w szkole.

Godzina  9.15 – Nabożeństwo pokutne z nauką – spowiedź święta ( w kościele).

 

Piątek  7 kwietnia

Godzina  8.00 –  Spotkanie  w szkole.

Godzina  9.15 – Msza święta z nauką ( w kościele).

 

Napisane przez Admin 3 Kwietnia 2017r.

We wtorek 14. marca podczas godziny z wychowawcą w szkole miała miejsce prelekcja na temat szkodliwości e-papierosów i papierosów. Spotkanie przygotowały i poprowadziły panie z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Olkuszu Ewelina Bączek i Katarzyna Kamionka.

Uczniowie usłyszeli informacje na temat zagrożeń wynikających ze stosowania używek. Dowiedzieli się, że tradycyjny papieros ma w sobie ponad 5600 różnych związków chemicznych, w tym ponad 400 niezwykle szkodliwych dla zdrowia. E-papieros, a właściwie liquid, który jest odparowywany w trakcie jego palenia zawiera nikotynę, wodę, glikol propylenowy lub glicerynę albo mieszaninę tych związków, a także od kilku do kilkunastu substancji zapachowo-smakowych z atestami dopuszczalności…

Napisane przez Admin 20 Marca 2017r.

W piątek 24. lutego w szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne, przeprowadzone przez st. sierż. Marikę Guzik-Gajdę. W klasach trzecich po prelekcji miał miejsce konkurs na temat cyberprzemocy i Internetu. Wyłoniono i nagrodzono zwycięzców. Następnie uczniowie klas pierwszych dowiedzieli się nieco o odpowiedzialności karnej, konsekwencjach, jakie mogą ponieść za używanie w Internecie przemocy wobec innych. Przecież wyśmiewanie, poniżanie czy publikowanie   obraźliwych zdjęć i tekstów, jest jednym z elementów cyberprzemocy, która z pewnością może skrzywdzić.

Na zakończenie odbyła się projekcja filmu profilaktycznego, który obejrzeli wszyscy, także uczniowie klas drugich. Prowadząca spotkanie doskonale wyjaśniła wszystkie wątpliwości i zwróciła uwagę na morał, jaki wypływał…

Napisane przez Admin 28 Lutego 2017r.

Tegoroczna zabawa dla gimnazjalistów połączona była z Walentynkami, stąd też motyw przewodni „Pary nie tylko  zakochane – pół żartem, pół serio…” Już we wtorek, w Dzień Zakochanych działała poczta walentynkowa, która dała właśnie zapowiedź kolejnej imprezie w czwartek, 16. lutego.

Dekoracją i wystrojem  zajęła się klasa 3a wraz z wychowawczynią p. Mariolą Smętek, natomiast nad muzyką czuwał nasz absolwent Bartek Kita, który chętnie towarzyszy młodszym kolegom i koleżankom  podczas zabaw i dyskotek jako DJ Kita. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pokazali jak potrafią być kreatywni i pomysłowi. Byli trzej muszkieterowie, Czerwony Kapturek z wilkiem, lekarz, pielęgniarka i pacjent, krasnoludki,…

Napisane przez Admin 27 Lutego 2017r.

Jak co roku Gimnazjum podjęło wolontariat w WOŚP i tradycyjnie kwestowali trzecioklasiści. Sześcioosobową grupę tworzyli: Julia Kucharska, Melania Sojka, Monika Nowak, Natalia Gęs, Hubert Milanowski oraz Marcin Włodarz. W organizację i opiekę zaangażowani byli opiekunowie SU: Marzena Wojtacha i Rafał Paś.

Uczniowie kwestowali w okolicznych miejscowościach, rozliczenie odbyło się  w Sztabie WOŚP w GOK-u w Kluczach. Młodzież uzbierała łącznie 1497,7 złotych. Na miejscu czekał na nich poczęstunek i chwila odpoczynku po zakończeniu działań.

Dziękujemy wolontariuszom i ich Rodzicom za współpracę.

Napisane przez Admin 16 Stycznia 2017r.
Ostatnio dodane zdjęcia
Statystyka strony
Odwiedzono nas 500803 razy.

Liczba napisanych aktualności: 126

Liczba zdjęć w galerii: 1235.

Copyright by Gimnazjum-Bydlin.pl - 2012r.
Projekt i wdrożenie: r0cky.pl